Crossplatformowe MMO

Crossplatformowe MMO

Uwielbiamy grać ze swoimi przyjaciółmi z całego świata. Czasem jednak zdarza się, że każdy z grona znajomych posiada w swoim domu zupełnie inny sprzęt. Co wtedy? Producenci wyszli naprzeciw potrzebom klientów tworząc crossplatformowe tytuły. Gra na wielu platformach lub po prostu crossplay, oznacza możliwość grania w multiplayerową grę online ze wszystkimi. Możemy grać nie tylko z przyjaciółmi, którzy grają na tej samej platformie sprzętowej, jak konkretna konsola lub komputer, ale także obok ludzi korzystających z innego sprzętu. Poniżej znajduje się lista kilku takich gier. 

Dauntless to sieciowa gra RPG autorstwa studia Phoenix Labs, założonego przez byłych pracowników takich firm jak BioWare, Riot Games, Capcom oraz Blizzard. Akcja produkcji rozgrywa się w świecie Shattered Isles. W wyniku niewyjaśnionego kataklizmu planeta niegdyś przypominająca Ziemię została zniszczona, kontynenty uległy rozdarciu, a ich fragmenty poszybowały w górę. Jakby tego było mało, osoby, którym udało się przetrwać wszystkie zmiany, muszą obecnie zmagać się z Behemotami – groźnymi stworzeniami, które z dnia na dzień stają się coraz bardziej agresywne i stanowią coraz większe zagrożenie. Jedyną nadzieją są wojownicy polujący na te bestie.

Crossplatformowe MMO

State of Decay 2 na PC i XONE to kontynuacja udanej gry od studia Undead Labs, wydanej w 2013 roku. Podobnie jak cześć pierwsza, tytuł jest produkcją survivalową z elementami RPG, osadzoną w otwartym świecie. Głównym zadaniem gracza jest przeżycie w realiach apokalipsy zombie, co wymaga gromadzenia zasobów, powiększania grupy ocalałych, rozbudowy kryjówki i obrony przed atakami nieumarłych. 

 

Hearthstone to karciana gra logiczna od studia Blizzard Entertainment wydana na platformę PC, AND i iOS. Tytuł korzysta z uniwersum stworzonego na potrzeby serii Warcraft oraz rozszerzonego w MMORPG World of Warcraft, sam będąc duchowym spadkobiercą kolekcjonerskiej gry karcianej World of Warcraft TCG.

 

DC Universe Online to gra stworzona przez Sony Online Entertainment, należąca do gatunku massively multiplayer online. Produkcja przenosi nas w świat, znany z historii wykreowanych przez firmę DC Comics. Obszarem naszych działań są różne miasta, w których pojawiali się bohaterowie komiksów, jak choćby Gotham City z siedzibą Batmana czy Metropolis, gdzie porządku pilnuje Superman

Podobne artykuły