Jak powinna wyglądać fajna gra MMO?

Jak powinna wyglądać fajna gra MMO?

Gry MMO są chętnie wybierane przez graczy głównie ze względu na doskonałą oprawę graficzną, rozbudowane możliwości rozgrywki czy rozwój postaci według własnych upodobań. Jakie elementy powinna mieć jeszcze, każda, fajna gra MMO? Sprawdź!

Dobra fabuła to podstawa!

Ilość gier dostępnych w wersji przeglądarkowej, komputerowej, jak i mobilnej jest ogromna. Z tego powodu tytuł, w który będziesz grać musi czymś przyciągać. Dobra fabuła w grze MMO to tak naprawdę pierwszy krok do sukcesu. Wciągająca historia sprawi, że nie będziesz mógł oderwać się od ekranu komputera. Fajne gry MMO mają bardzo rozbudowane historie osadzone w świecie fantastyki. To jednak nie jest regułą, bo można znaleźć tytuły bardziej futurystyczne lub nawiązujące do wydarzeń historycznych. Fabuła to jednak jeden z istotniejszych elementów każdego, solidnego MMO.

Rozwój postaci jest kluczowy

W grach MMO rozwinięte drzewko danej postaci umożliwia lepsze rozprawianie się z przeciwnikami. Brak odpowiednio dużej liczby umiejętności, rozmaitego ekwipunku czy broni sprawia, że gra po pewnym czasie staje się po prostu nudna. Gry z dużymi możliwościami rozwoju postaci często lądują na bardzo wysokich miejscach w rankingach gier.

Społeczność graczy wpływa na przyjemność z gry

Jak powinna wyglądać fajna gra MMO?

To ludzie tworzą gry MMO, dlatego nawet najlepszy tytuł z ogromnymi możliwościami nie będzie dostarczał tak dużej frajdy bez społeczności. Fajne gry MMO zawsze obfitują w sporą ilość osób. To pozwala na zawiązywanie sojuszy, a także jeszcze ciekawszą rywalizację. W końcu mierzenie się z prawdziwym człowiekiem jest znacznie bardziej interesujące niż pojedynek z komputerem.

Dobrze, aby gra MMO oferowała czat, który pozwoli na rozmowy z innymi osobami, które pozostają w rozgrywce. Dzięki temu będziesz mógł zaplanować kolejne potyczki, a także nawiązać nowe znajomości.

Oprawa graficzna

Oprawa graficzna w fajnej grze MMO nie musi być idealna. Wszystko zależy od konkretnego tytułu. Niektóre gry wydane kilka lat temu wciąż zachwycają, mimo że ich oprawa nie jest tak dobra. Na pewno sposób odwzorowania danej krainy, jak i postaci ma duże znaczenie. Popularnością cieszą się także gry przepełnione dużą ilością kolorów.

Płatności

Wiele osób zniechęca się przed dołączeniem do gry głównie ze względu na wysokie opłaty lub tzw. mikropłatności. Na szczęście jest sporo gier MMO, które są dostępne całkowicie za darmo. Część z nich zawiera system mikropłatności, jednak kupowanie rozmaitych dodatków nie jest koniecznością. Oczywiście, zawartość specjalna pomaga w osiągnięciu wyższych poziomów i łatwiejszej walce z przeciwnikami. To Ty możesz zdecydować czy dany przedmiot jest niezbędny do dalszej gry. 

Fajna gra MMO powinna mieć w sobie to „coś”

Liczba gier MMO cały czas rośnie, dlatego z każdym rokiem wybór jest coraz trudniejszy. Oprócz wcześniej wymienionych elementów fajny tytuł MMO musi przede wszystkim Cię zainteresować. Wpływ na to ma również mechanika czy poziom trudności. Przed pozostaniem na dobre w danej grze warto przetestować kilka różnych, aby wybrać tą najlepszą.

Podobne artykuły