Ogromny sukces LoL - gdzie tkwi tajemnica?

Ogromny sukces LoL - gdzie tkwi tajemnica?

League of Legends to jedna z najpopularniejszych gier MOBA na rynku. Za tak wielkim sukcesem tej produkcji stoi studio Riot Games, które na swoim koncie posiada tylko i wyłącznie tę jedną grę. LoL powstał w 2011 roku, jednak od tylu lat przoduje na rynku e-sportowym. Gra działa na modelu free to play, a za pieniądze nie można kupować żadnych ulepszeń, dostępne są tylko przeróżne skórki do postaci w grze. Producenci kładą duży nacisk na słuchanie graczy i poprawianie błędów oraz balansowanie postaci w ukazujących się co dwa tygodnie aktualizacjach. 

Do użytku zostało oddane ponad 140 rozmaitych postaci, różniących się nie tylko mechaniką rozgrywki ale także umiejętnościami, stylami walki czy wyglądem. Każda postać posiada własne historie, które połączone w całość opowiadają historię świata, w którym osadzona została gra. 

Ogromny sukces LoL - gdzie tkwi tajemnica?

W porównaniu z innymi grami tego typu, League of Legends jest zaskakująco łatwa. Nie ma tutaj ukrytych sklepów, oraz przy śmierci nie traci się złota. Deweloperzy bardzo cenią zdanie graczy dlatego często pytają się na oficjalnym forum czy zmiany które chcą wprowadzić spodobają się. Z tego też powodu League of Legends jest tak popularna i chętnie rozgrywana na całym świecie. Obecnie w League of Legends ludzie grają zarówno dla rozrywki w domu, jak i na oficjalnych imprezach e-sportowych.

Riot Games stawia przeznacza bardzo dużo środków na esport. Co roku organizowanych jest kilka dużych turniejów, takich jak odbywające się wiosną Mid-Season Invitational czy odbywające się pod koniec każdego roku Mistrzostwa Świata, które przyciągają miliony widzów z całego świata. 

Podobne artykuły