TES Online: Tamriel Unlimited recenzja

TES Online: Tamriel Unlimited recenzja

The Elders Scrolls to seria gier aRPG osadzona w realiach high-fantasy, rozwijana przez firmę Bethesda Softworks. Studio znane jest z tej właśnie serii oraz z serii Fallout. Historie opowiadane w The Elder Scrolls są osadzone w fikcyjnym świecie Nirn, na kontynencie zwanym Tamriel, przesiąkniętym kulturą nordycką i średniowieczem. 

Akcja The Elders Scrolls: Tamriel Unlimited rozgrywa się tysiąc lat przed wydarzeniami z najpopularniejszej odsłony cyklu, czyli The Elders Scrolls V: Skyrim. Historia rozpoczyna się, kiedy ród Thern rozpoczyna walkę o odzyskanie utraconej przez Cesarstwo potęgi i podpisuje traktat z nekromantą Mannimarco. Mroczny mag działa jednak na dwa fronty, i jednocześnie knuje z daedrycznym księciem Molag Balem. Efektem owego przymierza jest niepożądane otwarcie wrót Otchłani w Cesarskim mieście, przez który do świata ludzi przedarły się hordy deader. Wtedy walkę o wpływy rozpoczynają trzy frakcje. 

Pakt Ebonheart związany przez Nordów, Dunmerów i Argonian, kolejne to Dominium Aldmeru łączącego Altmerów, Bosmerów i Khajitów, zaś Orkowie, Bretoni i Redgardowie należą do przymierza Daggerfall. Gracz może wcielić się w przedstawiciela z jednej z tych frakcji. Do dyspozycji zostało oddanych kilka klas. Wszechstronny Dragonknight, zabójca Nightblade, potężny mag Sorcerer oraz Templar będący odpowiednikiem paladyna. 

TES Online: Tamriel Unlimited recenzja

Rozległy, otwarty świat obejmuje kilka prowincji Tamriel. Oprócz Skyrim w podstawowej wersji możemy odwiedzić skrawek krainy Morrowind, stolicę imperium Cyrodiil czy miejsce pochodzenia Khajitów - Elsweyr. 

Schemat rozgrywki wygląda podobnie jak w grach z tej serii. Akcję możemy obserwować zarówno z widoku pierwszo jak i trzecioosobowego. W czasie eksploracji świata możemy wykonywać rozmaite misje fabularne oraz misje poboczne zlecane przez pojedyncze postacie niezależne czy też reprezentantów rozmaitych gildii. Prowadzony przez nas heros dalej doskonali najczęściej używane umiejętności, jednak dodano również punkty doświadczenia otrzymywane w zamian za realizację kolejnych misji. 

Oprawa graficzna nie może konkurować z innymi przedstawicielami RPG, jednak w porównaniu z innymi grami MMORPG produkcja wypada bardzo dobrze. Wszystkie dialogi zostały udźwiękowione a w postacie niezależne wcielili się profesjonalni aktorzy.

Podobne artykuły