Eve Online - poradnik dla początkujących

Eve Online - poradnik dla początkujących

Eve Online jest grą MMO, która rozgrywa się w kosmicznym świecie. Spektakularne bitwy i ogromne możliwości rozwoju pozwalają na świetną zabawę przez wiele godzin. Jak jednak odnaleźć się w wielkim świecie na początku gry? W tym poradniku znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.

Pierwsze kroki

Eve Online na początku może zaskoczyć bardzo rozbudowanym, otwartym światem, który jest osadzony w kosmosie. W pierwszej kolejności musisz stworzyć swoją unikalną postać, która będzie Ci towarzyszyć w dalszej rozgrywce. Na początek musisz zdecydować, którą z dostępnych ras wybierzesz. W sumie jest 5 różnych frakcji do wyboru. Gracz jednak może wybrać tylko cztery dodatkowo podzielone na odłamy. Tak naprawdę ciężko powiedzieć, która z nich będzie najlepszym wyborem.

Caldari State - jest to rasa oligarchiczna składająca się z gigantycznych korporacji. Tutaj postacie są nastawione na handel i pozyskiwanie pieniędzy z niego.

Amarr Empire - jest to największa frakcja i imperium obecne w Eve Online. Tutaj gospodarkę napędza niewolnictwo.

Gallente Federation - demokratyczne społeczeństwo, gdzie niewolnictwo praktycznie nie istnieje. Ta frakcja przede wszystkim bierze udział w rozmaitych ruchach polegających na wyzwalaniu spod okupacji.

Minmatar Republic - frakcja składająca się z wyzwolonych spod okupacji niewolników. Mimo że jest to bardzo małe społeczeństwo, to ich waleczność i zawzięcie są godne podziwu.

Dodatkowo w grze znajdują się odłamy każdej frakcji składające się chociażby z piratów. Do wyboru jest Serpentis, Angel Cartel oraz wielu, wielu innych.

Eve Online - poradnik dla początkujących

Wybór frakcji jest istotny, ale nie najważniejszy. W dalszej części rozgrywki będziesz miał jeszcze wiele okazji zaprezentować swój unikalny styl. Ważnym elementem jest ekran tworzenia postaci. Tutaj możesz dokonać wyboru portretu bohatera, ten wizerunek będzie widoczny w dalszej części rozgrywki. Każdy na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Kolejnym, ale jednym z ważniejszych elementów jest wybór szkoły militarnej, ekonomicznej lub naukowej. Ten aspekt jest już istotny, ponieważ bezpośrednio wpływa na umiejętności danej postaci. Ostatnim krokiem jest dokładne spersonalizowanie wyglądu. W kolejnej części rozgrywki będziesz mógł jeszcze dokonać kilku zmian.

Rozpoczynamy rozgrywkę 

Po przejściu pierwszego etapu gry będziesz musiał jeszcze ukończyć wstęp. Nie jest on długi, a pozwala lepiej wejść do całej rozgrywki. Znajdziesz tam kilka ciekawych misji nastawionych na pokazanie najważniejszych elementów gry.

Tak naprawdę w tym momencie jesteś zdany sam na siebie. Dowolność jest ogromna, dlatego samodzielnie możesz pokierować swoją kosmiczną ścieżką. Aby łatwiej odnaleźć się w rozgrywce wykonaj kilka zadań fabularnych i dołącz do jednej ze szkół. Tam szkoląc się i zdobywając nowe umiejętności będziesz mógł osiągać kolejne poziomy. Po pewnym czasie będziesz już na tyle doświadczony, że bez kłopotu poradzisz sobie ze wszystkimi elementami dostępnymi w tym tytule.

Najłatwiej w grze wykonywać misje dla agentów, które na ogół nie sprawiają większej trudności. Do wyboru są zadania PvE oraz bardziej wymagające zadania, które można wykonywać wspólnie ze znajomymi.

Eksplorując poszczególne tereny napotkasz rozmaite, niecodzienne zjawiska. Badając je masz niepowtarzalną szansę otrzymać za nie ciekawe nagrody. Na pewno przydadzą się one w kolejnych częściach. Mając już pewną pulę przedmiotów możesz rozpocząć handel. Czasami na sprzedaży da się nieźle zarobić.

Ważne w Eve Online jest pozyskiwanie surowców za pomocą górnictwa. To prosty sposób na zdobycie bardzo cennych minerałów. W tym czasie bardzo łatwo natknąć się na innych graczy, dlatego trzeba uważać przed ewentualnym atakiem.

Eve Online - poradnik dla początkujących

Bezpośrednia walka i piractwo to dynamiczne elementy tego tytułu. Napadając na innych graczy możesz wzbogacić się o pieniądze, jak i inne dobra. Trzeba jednak uważać, bo potencjalny przeciwnik może być uzbrojony. Największym problemem piratów są łowcy, który przeczesują mapę w ich poszukiwaniu. Walka jest zróżnicowana i ciekawa, dlatego możesz wypracować swój własny, unikalny styl. To jeden z mocniejszych elementów Eve Online.

Przestrzeń kosmiczna bez statków nie mogłaby istnieć. Do wyboru jest ogromna ilość, rozmaitych pojazdów latających. Od niewielkich statków po gigantyczne fregaty. Do sterowania nimi nie potrzeba specjalnych umiejętności. Sterowanie również nie jest zbyt trudne, dlatego opanowanie lotu zajmuje dosłownie kilka minut.

Eve Online to świetna gra dla każdego

Eve Online przyciąga graczy głównie ze względu na interesującą historię i masę różnych trybów. Rozpoczęcie gry nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Po stworzeniu postaci tak naprawdę przejdziesz szkolenie, które jest bardzo pomocne. Ważne, aby dużo się przemieszczać i odkrywać nowe lokacje. Dzięki temu znacznie łatwiej poradzisz sobie z przeciwnikami, jak i rozbudową swojej kosmicznej floty. Każdy początkujący gracz potrzebuje od kilku do kilkunastu godzin na wdrożenie się do rozgrywki.

Podobne artykuły