Jak rozpocząć grę w Black Desert Online

Jak rozpocząć grę w Black Desert Online

Black Desert Online to świetna gra z gatunku MMO-RPG, która wyróżnia się doskonałą oprawą graficzną jak i dźwiękową. W tym poradniku pomożemy ci opanować podstawy gry tak, aby była ona przyjemnością.

Podstawowe sterowanie

Zanim przystąpisz do gry warto poznać podstawowe sterowanie, które pozwoli komfortowo poruszać się po mapie. Kierowanie bohaterem odbywa się za pomocą standardowych klawiszy „WASD”. Przeprowadzanie ataku wykonujesz lewym przyciskiem myszy, natomiast ataki specjalne wyprowadza się lewą myszką. Podczas rozgrywki na pewno przydadzą się takie klawisze jak: M-do podglądu mapy, K do podejrzenia umiejętności, G sprawdzenia Gildii czy B do odczytania wiadomości ze skrzynki pocztowej. Opanowanie podstawowych ruchów zajmuje mniej niż kilka minut. Nie mamy wątpliwości, że świetnie sobie z tym poradzisz.

Jak rozpocząć grę w Black Desert Online

Pierwsze kroki - nowa postać

Jednym z najważniejszych elementów przed przystąpieniem do gry jest stworzenie nowej postaci. Black Desert Online wyróżnia się bardzo zaawansowanych systemem, dlatego możesz dopasować wiele elementów do swoich potrzeb. W zasadzie od samego początku musisz stworzyć twarz głównego bohatera określając kształt twarzy, a także jej rysy. W menu tworzenia są dostępne również różne kolory i typy włosów, zarostu, oczu czy ust.

Podobnie sytuacja wygląda z tworzeniem całej sylwetki. Wachlarz ubiorów jest ogromny, dlatego każdy bez wątpienia znajdzie coś dla siebie. W tej części gry musisz sam zdecydować, jaki typ bohatera spełnia twoje oczekiwania. Poza wyglądem możesz wybrać jedną z kilku dostępnych klas od wojowników po potężnych czarodziejów. Wszystko tak naprawdę zależy od ciebie. Producenci zapewniają dużą dowolność, co jest ogromnym plusem.

Ostatnim krokiem na etapie tworzenia jest wybranie konstelacji gwiazd. To ważne, ponieważ dzięki temu będziesz mógł w późniejszych etapach rozgrywki komunikować się z innymi postaciami.

Zaczynamy grę

Pierwsze kroki w grze mogą wydawać się trudne, a sam interfejs trudny do opanowania. Kluczem do sukcesu jest zdobywanie coraz wyższych poziomów, które umożliwią zdobywanie broni i łatwiejsze rozprawianie się z przeciwnikami. Wielu graczy na początku nie zwraca uwagi na sporą ilość zadań zarówno tych głównych, jak i pobocznych. Kluczem do sukcesu jest podejmowanie rozmaitych misji. Najważniejsze misje otrzymasz od ducha Black Spirit. warto skupić się na nich w pierwszej kolejności bo za nie otrzymasz możliwość ulepszenia swojego uzbrojenia, ekwipunku i umiejętności.

Na początek staraj się wybierać proste misje, które będą na twoim poziomie umiejętności. Dobrze wybierać poboczne misje, zazwyczaj są one proste i pozwalają na szybkie zdobycie nagród i cennych punktów doświadczenia.

Istotnym elementem Black Desert Online jest sam system walki. Umiejętności zdobywane na poszczególnych poziomach są bardzo ważne, jednak producenci kładą również duży nacisk na umiejętności samego gracza. W grze są dostępne bardzo różne kombinacje, które umożliwiają szybsze powalenie przeciwników. Niektóre dodatkowo pozwalają zwiększyć zadawane obrażenia. Dla przykładu Back Attack zapewnia bonus 1,5 zadawanych obrażeń, jeśli zadasz cios w plecy.

Pamiętaj też, że każdy przeciwnik jest zaznaczony na mapie odpowiednim kolorem. To pomaga ocenić, czy będziesz w stanie sobie z nim poradzić. Kolor szary oznacza znacznie niższy poziom od twojego. Najlepiej zmierzyć się z osobami posiadającymi kolor zielony i białym. Czerwony, ciemnoczerwony i fioletowy kolor oznacza, że bohaterowie są bardzo wymagający i starcie z nimi może zakończyć się niepowodzeniem.

Jak odnaleźć się na mapie?

Kraina przedstawiona w grze Black Desert Online jest ogromna, dlatego początkujący gracz może mieć problemy z odnalezieniem się na niej. Obszar dla początkujących nazywa się Serendia. Znajdziesz tam sporo zadań do wykonania. Na początek warto przemierzać północne rejony krainy, ponieważ są one mniej wymagające i nawet na niskim poziomie będziesz mógł z łatwością zdobywać wyposażenie i surowce. Warto odwiedzić również miasto Heidel City, gdzie znajdują się sprzedawcy i domy aukcyjne. Tam można wzbogacić się o bardzo solidny ekwipunek.

Jak rozpocząć grę w Black Desert Online

W Black Desert Online znajdują się również dzikie konie. Te zwierzęta są bardzo ważne, ponieważ są jedynym i najlepszym środkiem transportu. Łapanie ich jest skomplikowane, dlatego nie przejmuj się jeśli za pierwszym razem nie uda ci się ta sztuka.

Minimalne wymagania sprzętowe

Wymagania sprzętowe do zagrania w Black Desert Online nie są duże, dlatego większość osób będzie mogła zagrać w tą grę MMO. Producent wymaga systemu operacyjnego Windows 7 lub 8 w wersji 32 bitowej. Do tego powinieneś mieć procesor Intel Core i3 z minimum 3GB pamięcią RAM. Karta graficzna NVIDIA GTS 250 lub Radeon HD6770 będzie odpowiedni. Do instalacji potrzebujesz 40 GB pamięci i dostęp do internetu.

Black Desert Online to świetna gra!

Black Desert Online to znakomita gra MMO, która oferuje bardzo duże możliwości dla każdego gracza. Dzięki temu możesz grać z bardzo zróżnicowanymi postaciami, jak i ekwipunkiem. Stawianie pierwszych kroków w grze nigdy nie należy do łatwych zadań, ale w przypadku Black Desert Online z pewnością sobie poradzisz. 

Podobne artykuły