Jak zostać profesjonalnym graczem e-sportowym?

Jak zostać profesjonalnym graczem e-sportowym?

Granie może być nie tylko przyjemnością, ale również sposobem na zarabianie pieniędzy. Wybraliśmy 5 sprawdzonych sposobów, które sprawią, że będziesz mógł połączyć przyjemne z pożytecznym i zarobić trochę pieniędzy.

  1. Zdobądź wsparcie fanów

Jednym z najprostszych sposobów na zarabianie pieniędzy w grach jest udostępnianie rozgrywki w sieci. Streamując gry w serwisie Twitch lub YouTube możesz poprosić swoich fanów o wsparcie. W ten sposób co miesiąc na twoje konto wpadnie określona liczba pieniędzy pozwalająca na zakup nowego sprzętu i niezbędnych akcesoriów. Pokaż innym jak powinno się grać w gry i przy okazji zdobądź trochę gotówki.

  1. Weź udział w zawodach

Czujesz, że masz talent do grania? W takim razie spróbuj zmierzyć się z innymi graczami. Bardzo często w zawodach można dostać pokaźne nagrody pieniężne, co pozwoli na szybkie zarobienie odpowiedniej kwoty. Zadanie jest bardzo proste, musisz udowodnić, że jesteś najlepszy. Kto wie, być może jeden występ otworzy przed tobą wrota kariery do e-sportu.

  1. Pozyskanie sponsora

Pozyskanie sponsora nie jest łatwym zadaniem, ale posiadając odpowiednie umiejętności możesz liczyć, że prędzej czy później ktoś zapuka do Twoich drzwi. Jak znaleźć wsparcie? Przede wszystkim udzielaj się w mediach społecznościowych, zbierz swoją publikę i aktywizuj ją. Dzięki temu potencjalny sponsor będzie mógł wypromować swoje produkty.

  1. Zarabiaj bezpośrednio w grach

Jednym ze sprawdzonych sposobów na zarabianie pieniędzy w grach jest dołączenie do serwisu Gamehag. To miejsce, gdzie wystarczy się zarejestrować bez żadnych dodatkowych opłat. Grając w wybrane przez siebie tytuły jedyne co musisz zrobić, to zbierać Kamienie Dusz. Specjalne punkty można wymieniać na karty podarunkowe, klucze do gier, a także na realną gotówkę. To prosta i przyjemna droga do błyskawicznego wbogacenia. Plusem jest fakt, że to Ty decydujesz ile poświęcisz czasu na daną grę.

  1. Zdobywaj nagrody i wymieniaj je na pieniądze

Bardzo często w rozmaitych turniejach można zdobyć rozmaite nagrody zaczynając od gier pudełkowych, a kończąc na akcesoriach. Jeśli uważasz, że dana rzecz nie przyda Ci się w codziennym użytkowaniu, to doskonałym pomysłem jest ich sprzedaż. Chętnych na przedmioty gamingowe nie brakuje, a odpowiednio obniżając cenę sprawisz, że zainteresowanie wzrośnie i za kilka chwil ktoś pojawi się z gotówką. Taki sposób praktykuje wielu graczy i jest on niezwykle skuteczny.

Jak zostać profesjonalnym graczem e-sportowym?

Zarabianie na grach nie jest trudne

Tak naprawdę zarabianie na graniu w gry nie jest aż tak trudnym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Nawet jeśli nie chcesz brać udziału w turniejach, to wystarczy dołączyć do takich serwisów jak Gamehag. Łącząc przyjemne z pożytecznym szybko zdobędziesz Kamienie Dusz, a co za tym idzie szansę na zdobycie pieniędzy i to zupełnie za darmo! Przekonaj się sam i sprawdź, jakie to proste.

Podobne artykuły